Cast Ajansların Reklam Oyuncularında Aradığı Kriterler

 

Bir gün içinde çok farklı insan yüzü görmekteyiz bunun nedeni yalnızca caddelerin kalabalık olması değil aynı zamanda televizyonun birçok insanı ekran karşısına çıkarması. Önemli ya da sıradan çok fazla insan, gerek reklam filmlerinde gerekse televizyon dizileri ve programlarında ekran karşısına çıkıyor.  Böylece biz de birçok insanı izleme fırsatı buluyoruz. Peki sizce bu insanlar hangi yola başvurarak ekranda birçok insanın onu görmesini sağlıyor olabilirler. Oyunculuk ve modellik her ne kadar eğitim yoluyla yapılıyor olsa da bu konuda yetenekli olduğunu düşünen bireyler internet üzerinden cast ajanslarına başvurarak dizi, film, reklam ya da televizyon programlarında rol alma şansı yakalayabiliyorlar. Bu cast ajans iş ilanlarına da internet üzerinden ulaşmak oldukça basit ve mümkündür.

Cast ajansları her ne kadar halka açık olsa bile bu ajanslara başvuru yapmanın belli, başlı kriterleri ve şartları mevcut olup,  bu özellikleri bünyelerinde bulundurmayan insanlar başvuru yapmış olsalar bile her hangi bir projede rol alamayacakları gibi aynı zamanda cast ajansları tarafından da görüşmeye çağırılmazlar. Diziler filmler televizyon programları için kalıplaşmış kriterler yoktur ancak konu modelliğe geldiğinde durum biraz daha farklı gelişmektedir. Bunun nedeni model olmak için güzel, yakışıklı aynı zamanda düzgün bir fiziğe sahip olunmasıdır. Ayrıca modelliğe zıt bir şekilde gelişen reklam sektöründe ise her yaştan ve birçok farklı özellikten insan rol alabilir. Birbirinden farklı reklam firmaları ve reklam ürünleri bulunmaktadır. Bu da bize reklam filmlerinin birçok insan yüzüne gereksinim duyduğunu gösterir.

Peki cast ajansları reklam firmalarının bir ürünü tanıtmak amacıyla kullandığı, reklam filmlerinde oynamak için ne gibi özellikler aramaktadır? Ekran karşısına çıkmak için herhangi bir engeliniz bulunmuyorsa aynı zamanda duygularınızı jest ve mimiklerinizle etkili bir şekilde ifade edebiliyorsanız siz de bu reklam filmlerinde oynamak için cast ajans başvurusu yapabilirsiniz. Birbirinden farklı ürün ve marka olması nedeniyle birçok yaş grubuna hitap eden bu kısa filmler de aynı zamanda bebekten tutun yaşı oldukça ilerlemiş insanlar bile bu reklam filmlerinde oynayabilirler. Örnek verecek olursak bir bebek bezi reklamında küçük bir çocuğa ihtiyaç duymamız kaçınılmaz olacaktır.  Bunun tam zıttı olarak bir bisküvi reklamında tarlada çalışan insanlar gösterilecekse burada emek kavramının verilmesi amacıyla yaşı ilerlemiş insanların oynatılması daha doğru olacaktır.

Kaynak: http://dizioyuncuajansi.com/cocuk-adaylarin-reklam-cekimleri/