İçel Cast Ajansları

İçel reklam ajansları, reklam filmlerinin çekilmesinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Reklam filmlerinin hedef kitleye ulaşmasında senaryo ve mekan seçimi kadar önemli bir yere sahip olan reklam filminin oyuncusu, filmin daha etkili olmasına fayda ettiği gibi, reklamı veren şirketin gelirlerine de doğru oranda etki yapar. Bu yüzden yapımcı şirketleri içel cast ajansları oyuncu seçmeleri yaparlar ve reklam filmi için en iyi oyuncuyu seçmeye çalışır. Nitekim bu seçecekleri oyuncu projenin başarılı olabilmesini sağlayacak en önemli faktörlerin başında yer alıyor. Yapımcı şirketler öncelikle içel oyunculuk ajansları ile iletişime geçip, reklam filmleri için oyuncu aradıklarını ve cast ajansına bağlı oyuncu adaylarını görmek isterler. Bunun üzerine de cast ajans yetkilileri reklam filmi için uygun gördükleri oyuncu adaylarına yetkili kişilere takdim eder. Daha sonra uygun görülen oyuncu adayları deneme çekimlerine alınır ve bu deneme çekimlerinde sergiledikleri performansa göre o projede oynamayı hak eder veya o projeye başlamadan elveda demek zorunda kalır.

Reklam filminde oynamak için neler gerekli? Sorusunun cevabı özellikle oyuncular için oldukça popüler bir soru olma özelliğini taşımaktadır. Nitekim reklam filmlerinde oynamak, ciddi anlamda maddi kazanç sağladığı gibi, diğer projelerde de yer almanız için büyük fayda sağlamaktadır. Bu yüzden de reklam filmlerinde oynamak birçok kişi için fırsat kapısıdır. Söz konusu bu reklamlarda oynamak için, reklam metninde ki oyuncu karakteri ile birebir uyumlu olmanız gerekir. Nitekim bazen güzel bir bayan o reklam filmi için aranırken, bazen de yaşlı bir teyzemiz  o reklam filminin vazgeçilmezi olabiliyor. Buna örnek olarak Lays reklamlarında ki fenomen teyzemizi örnek olarak gösterebiliriz.

Sonuç olarak reklam filmlerinde oynamak için, fiziksel özellikleriniz en başta değerlendirilir. Eğer reklam filminde oynayabilecek fiziksel özelliklere sahip olursanız, hemen bir değerlendirmeye alınırsınız ve buna bağlı olarak da uygun görülürse o reklam filminin yeni yüzü olabilirsiniz. Reklam filmlerinde oynamak, diğer dizi ve filmler de oynamaktan biraz daha kolaydır. Nitekim reklam ajanslarında ki kurallar oldukça esnektir ve burada yeni yüzler için fırsat çok daha kolay bir kavram olma özelliği taşır.